Нотатки про будівництво

Готичний стиль в інтер'єрі

Готичний стиль в інтер'єрі

Перші будівлі в готичному стилі з'явилися в ХІІІ столітті. Розкішні замки, палаци, особняки зі шпилями і лініями, що тягнуться вгору, з містичними і фантастичними елементами і зараз є предметом захоплення. На час відійшов на другий план, стиль знову знайшов популярність в часи романтизму, що спричинило за собою швидку появу неоготики.

Декоруючи приміщення, шанувальники готичного стилю, намагалися додати йому витонченості і індивідуальності. Дана мета досягається, головним чином, через використання деталей декору та обстановки. Завдяки специфічним особливостям, цей стиль дуже складно сплутати з якимось іншим.

Готичний стиль в інтер'єрі

Готика в дизайні з'явилася значно пізніше. Готичний стиль в інтер'єрі характеризується використанням арочних склепінь, стрілчастих високих вікон, вітражів, зроблених з різнокольорового скла, пишних гобеленів. Всі елементи як ніби прагнуть вгору.

Велич, витонченість, розкіш і строгість - це епітети, які невідривно пов'язані з даним стилем. Сьогодні готичні елементи досить часто застосовуються для декорування абсолютно різних приміщень: будинків, квартир і, навіть, офісів.

Матеріали готичного стилю

Основні матеріали, що використовуються для обробки - мармур, камінь, цегла, дерево. Дерево переважно благородних порід: горіх, дуб, кедр, ялівець, сосна. Готичний стиль виділяється застосуванням плиткової мозаїки, майоліки і натуральної шкіри. Причому шкіра зустрічається як в меблів, так і в інших атрибутах інтер'єру (скринях, скриньках інших аксесуарах).

Метал практично не використовується, тільки для створення окремих елементів декору (фурнітури) - витончених і трохи похмурих дверних ручок , канделябрів, деталей меблів. Робляться вони в основному із заліза і бронзи.

Стіни і стелі в готичному стилі

Стіни в готичному інтер'єрі поряд з однотонними шпалерами, обробляють каменем (частіше за все не дуже масивним), панелями з дерева. Вони прикрашені витіюватими гобеленами, розписом і мозаїкою. Зверху дверей, вікон і на стінах створюються з цегли і каменю тягнуться увись прорізи.

Стелі - один з найважливіших елементів створення готичного стилю в інтер'єрі. Навіть не так важлива площа приміщення, адже основна мета - створити подобу замку, величного, ваблячого і розкішного. Стелі оброблені подобою кам'яної кладки (у будинках), сучасними матеріалами з додаванням дерева. Вони декоруються балковими перекриттями, малюнками та орнаментом, витриманими в стилі, ажурними елементами.

Підлога в готичному стилі

Викладати підлогу слід керамічною плиткою або паркетними дошками. Ці матеріали повинні бути в темній колірній гамі. Додати можна килим на тон або декілька тонів світліше з міцних, що не м'яких, тканин.

Вікна і світло

Стрілчасті вікна з величезними арками і кольоровими вітражами - найбільш впізнаваний елемент готичного стилю в архітектурі. Вкрай важливим моментом є гра світла, світлові ефекти. Похмурість і похмурість, яка прикметна на перший погляд, не основне відображення даного стилю. Дивовижне переплетення величі, строгості, містичності з легкістю, переливанням кольорів, одухотвореністю - істинне обличие готичного стилю. Завдяки величезним вікнам, приміщення немов наливається світлом.

Колірна гамма і тканини

Колірна гамма готичного інтер'єру витримана в темних тонах. Використовуються насичені тони: темно-рубіновий, червоний, відтінки коричневого, синій, темно-зелений, жовтий, чорний. Багатство і розкіш підкреслює, постійно присутній, золотистий і сріблястий кольори. Але не обов'язково робити все приміщення похмурим. Якщо стіни і стелі оброблені квітами темними відтінками, то елементи декору повинні бути трохи темніше.

Готичний стиль характеризується мінімальним використанням текстильних деталей. Ними декорують меблі, в такому ж стилі, і застосовують для декору вікон. Штори пишні і довгі, до самої підлоги. Тканини використовуються виключно щільні, що говорять про багатство - оксамит, парча. Віддається перевага килимах насиченого кольору, з геометричним або геральдичним малюнком.

Готичний стиль в інтер'єрі додати не важко. У квартирі, де немає можливості зробити потрібну форму вікон, поміняти двері або належним чином перетворити стелю, допоможуть впоратися з цим завданням інші особливості та аксесуари стилю.

Замовити дизайн інтер'єру в готичному стилі (067) 440-84-14 Телефонуйте!