Нотатки про будівництво

Грецький стиль

Грецький стиль

Грецький стиль є своєрідним синтезом неймовірною простоти, економічності і величі. Максимальна простота, несуча у собі легкість і легкість далекій Античності, припаде до душі багатьом, хто не любить надзвичайної химерності. Ця дизайнерська концепція тяжіє до передачі атмосфери древньої Греції, до стилізації тієї класики, яка впродовж багатьох століть до нашої ери була зразком того, як повинні виглядати архітектурні ансамблі, храми, скульптури та інші важливі для мистецтва моменти.

Стародавня Греція, що стала колискою цивілізації, відрізняється правильністю пропорцій, тяжінню до ідеальної гармонії, до вивіреності, до суворої геометричної точності. Неприпустимими стають будь-які прояви надмірності, все має бути максимально простим і прозорим, легким і ніжним.

Специфіка дизайнерської концепції

Ідентифікувати інтер'єр в грецькому стилі дуже просто - багато безпомилково його визначають наявністю колон у приміщенні. Величні колони додають будь-якій кімнаті особливої атмосфери, дарують неповторний колорит. Крім того, вони дуже практичні з точки зору будівництва - такі декоративні елементи є відмінною підтримкою для будь-якого типу стелі, з ними конструкція стає набагато надійніше. Дуже часто такі колони прикрашаються ручним ліпленням, передавальної мотиви Стародавньої Греції: химерні візерунки, зображення профілів людей, портрети, складні геометричні орнаменти та інші речі.

Наступні невід'ємний елемент - наявність фресок. Вони органічно прикрашають стіни і стелі, стають гідним завершенням дизайнерського напрямку. Оформлення в грецькому стилі вимагає обов'язкової наявності високих стель, інакше задумані легкість, легкість і простір не отримають. Якщо квартира або будинок до цього не мають, то можна домогтися ілюзії за допомогою правильного освітлення: як правило, в таких випадках його вибудовують за принципом сходинок.

Як можна краще про Стародавню Грецію нагадає орнамент в стилі меандр. Розташувати його можна де завгодно: декорувати їм стіни, купити фіранки або покривала з таким зображенням, вручну розписати їм будь-яку вподобану річ.

У колірній гамі намагайтеся віддавати перевагу світлим відтінків, можна навіть таким, які ближче до пастельним. Виключіть надзвичайну яскравість, яка замість умиротворення і спокою, подарує тільки роздратування і не впишеться в загальну спрямованість. Крім того, Греція не вітає метал тому не купуйте декор з позолотою.

В якості оздоблювальних матеріалів для дизайну в грецькому стилі можна використовувати мармур, граніт , керамічну плитку. Якщо мармур виявляється занадто дорогим для вас, то можна купити і такі будматеріали, які будуть з максимальною точністю імітувати його зовнішній вигляд і структуру. Будь-який варіант шпалер виявиться недоречним, адже в ті часи люди навіть мінімального поняття про них не мали. Облицьовувати стіну можна за допомогою фактурної штукатурки. Це не так сіро і нудно, як здається, у поєднанні з мармуровими підлогами це виглядає прекрасно. Для повноти образу розпишіть стіни меандром - такий орнамент як не можна краще допоможе відчути атмосферу величної Античності.

Меблі не повинна бути надто розкішною і яскраво показувати свою дорожнечу, адже грецький стиль в дизайні інтер'єра тяжіє до максимальної простоті і відсутності химерності. Єдиним критерієм залишається те, що фурнітура повинна бути виконана з натурального дерева, мешкаючи вона може бути шкірою, оксамит, наприклад, виключається відразу, так як до Греції він ніякого відношення не має.

Будинок у грецькому стилі

Дуже ефектно виглядають кухні в грецькому стилі: вони відрізняються простором і незахаращених, яких часом так не вистачає. Постарайтеся забезпечити в цій кімнаті максимум світла і свіжого повітря: великі вікна і високі стелі в ній життєво необхідні.

У аксесуарах віддавайте перевагу натуральним тканинам: серветки і скатертини краще купувати такі, які виконані з натурального льону без синтетичних вкраплень. На кухні в грецькому стилі має бути безліч живих рослин, що означає якесь єднання з природою, яким славилися стародавні греки. Якщо дозволяє площа, підлоги і стелі, то в цьому приміщенні було б відмінною ідеєю помістити колони.

Головне правило - не захаращувати кухню меблями. У фурнітурі віддавайте перевагу натуральному справі, можна навіть трохи потертому і грубо обробленого.