Нотатки про будівництво

Еко стиль

Еко стиль

Психологи довели, що без єднання з природою особистість не може розвиватися гармонійно й багатогранно розкриватися, необхідний постійний контакт з красотами навколишнього середовища. Спочатку еко-стиль, що створювався і отримав визнання в епоху поголовної урбанізації, був покликаний рятувати жителів від депресії, що виникає на грунті відсутності яскравих фарб природи в житті, свіжого повітря, заспокійливого шуму листя й інших важливих заспокійливих речей. Саме це дизайнерська концепція повертає людині втрачене почуття єднання завдяки використанню натуральних матеріалів, особливому декоруванню, неймовірним затишком і простором.

Специфіка стилю

Еко-стиль в інтер'єрі вигідно відрізняється від безлічі химерних дизайнерських концепцій, що будуються на прихильності модним напрямками, які до душі далеко не всім. Саме цей напрямок повертає гармонію і заспокоює, допомагає розслабитися і відпочити.

Еко-дизайн ще й повністю нешкідливий для здоров'я, адже він строго табуіруется використання пластику і синтетики, в пріоритеті виявляється дерево й елементи шкіри, забарвлення також під забороною, максимум, що дозволено, - лак і морилка. Всупереч розхожій думці, що сучасні технології повинні бути відсутніми в інтер'єрі, оснащувати ваш будинок ви можете за останнім словом техніки. До слова, передові виробники в наші дні намагаються випускати прилади, які піклуються про навколишнє середовище: посудомийна машина і пральна економлять воду, холодильники видають мінімум шуму і не споживають багато енергії, комп'ютери оснащені технологією Energy Star, що свідчить про відсутність загрози для навколишнього середовища.

Принципи оформлення багато в чому схожі з мінімалізмом: максимум простору, теплі відтінки, нічого яскравого та дратівної - це основні принципи та дизайну екостилю. Світлі кольори, деревні елементи навіюють атмосферу тепла і затишку, спокою і гармонії. Вся зайва меблі забирається, має бути максимум простору для вільного переміщення, ніякі нагромадження не вітаються, все масивні предмети повинні бути утилізовані.

Світла має бути дуже багато, це і природне освітлення, бьющее з великих вікон, і штучне. Лампи вибирайте в теплому жовтуватому спектрі, він не повинен бути занадто яскравим і дратівливим. Можна вдатися до хитрощів - світловідбиваючі поверхні, які зможуть створити ілюзію великої кількості світла.

Екостиль в дизайні інтер'єру забороняє використання яскравих кольорів, у тому числі і оранжевого або червоного, які зустрічаються в навколишньому середовищі досить часто. Як гідна альтернатива можна вдатися до не дуже яскравого жовтому (Не кислотному і не неоновому) і ніжно-бежевому. Тона використовуйте чисті і однозначні, по можливості уникайте півтонів, розмитості, нечітких ліній, занадто яскравих контрастів.

Декорування кімнат

Матеріали для декорування кімнат використовуйте натуральні - це в першу чергу деревина, камінь, скло, кераміка, ковка. Дерево, звичайно, повинно домінувати, це візитна картка еко-дизайну. При виборі меблів важливо звертати увагу не тільки на фактуру, але й на форму. Слідкуйте, щоб вона була гранично простою, навіть з нальотом примітивізму - максимально чіткі лінії, правильна геометрія, ясні контури. Переважні прямокутники, паралелепіпеди, куби та інше.

Обробка матеріалу може бути і спеціально незавершеною - це додасть родзинку даному напрямку. В якості декору використовуйте всілякі плетені з лози елементи: скрині, кошики, вази та інше. також відмінно вписується розписна кераміка і глиняні вироби.

У шпалерах можна використовувати елементи флори: різні квіткові візерунки, імітація дерева та інші моменти. Стіни можна просто покрити емульсійної фарбою, а потім прикрасити пейзажними полотнами.

Спальня в еко-стилі повинна поєднувати в собі максимум елементів, що нагадують про природу і заспокійливих нерви після напруженого дня. Напівпрозорі штори, побілені стелі або декоровані дерев'яними балками, стіни, прикрашені природними матеріалами - це далеко не всі тонкощі. Виберіть максимально просту дерев'яну ліжко, застеліть її непомітним покривалом, на підлогу постеліть непомітний килим бежевого відтінку, прикрасьте плетучими матеріалами. Основна функція спальні - повноцінний відпочинок і якісний релакс, а це означає, що тут не місце для зайвих гаджетів у вигляді телевізора і комп'ютера, а також стелажів з книгами і розважальними журналами, масивних крісел та іншого, що відволікає увагу.