Нотатки про будівництво

Римський стиль

Римський стиль

Римляни свого часу були першокласними завойовниками, які змогли скинути квітучу і величну грецьку цивілізацію. На зміну античності еллінського варіанта приходить зразок Стародавнього Риму, який нічого нового в культурному плані не приніс. Все те, що прийнято називати римським стилем - це поглинання грецьких ідей, їх філософії, богів, культури, архітектурних починань з якимись модифікаціями.

Однією з основних неточностей є те, що на відміну від стародавніх греків, що віддають перевагу максимальну простоту, легкість і витонченість , римляни віддали перевагу розкоші, величі. Вся сила і міць Римської імперії втілилася в даному дизайнерському напрямку, вона стала надбанням культури в цілому. Масивні колони, прикрашені дорогоцінними металами, легкі хвилясті тканини дорогих порід, найцінніші елементи декору - те, чим римляни з гордістю прикрашали свої житлові приміщення.

Звичайно, у сучасному світі неможливо гранично точно передати атмосферу Стародавнього Риму з усіма його тонкощами, але домогтися максимальної ідентичності можна буде завдяки багатьом дизайнерським хитрощів

Як відтворити стиль Стародавнього Риму

Дизайн римського стилю відрізняється переважанням світлих відтінків, створюється відчуття максимуму світла і легкості, великого простору.

Стіни зовсім необов'язково робити ідеально гладкими, будь фактурна неточність вітається. Можна вибрати в якості оздоблювального такий матеріал, який буде ідеально імітувати мармур, його колір і структуру. Суворе табу на шпалери - за часів Римської імперії їх поки не було. Особливо це стосується тих, які розписані найсучаснішими візерунками та малюнками. Стіни можна прикрасити ручною ліпниною, а також мозаїкою і різними фресками. Кольори вибирайте максимально світлі: слонова кістка, теплий бежевий відтінок, ніжно-жовтий. Допустима і гра на контрастах: додати можна насичений бордовий, небесно-синій і багато інших.

Підлога в кімнатах в римському стилі повинен бути або кам'яним, або стилізованим під нього. Допускається використання плитки, яка максимально точно за своїми зовнішніми і фактурним показниками наближається до справжньому каменю або мармуру.

Стелі обов'язково повинні бути високими, інакше вся дизайнерська концепція не має сенсу. саме такі стелі створюють відчуття величі, простору, безмежності. Їх не варто фарбувати в кардинально контрастний стиль, досить того, що вони будуть трохи темніше або світліше, але обов'язково в тон стін. Стеля можна зробити куполоподібним, а можна вдатися до дизайнерської хитрості, зробивши його за принципом сходинок. Кожен рівень відмежовується від попереднього поруч річний ліпнини, створюючи таким чином неповторний ансамбль.

До підбору меблів потрібно підходити з великою часткою серйозності і скрупульозності, так як дизайн римського стилю не терпить відвертою дешевизни і простоти. Вся фурнітура належна бути обов'язково в класичному стилі, матеріалом для її створення повинно служити натуральне дерево, оббите хорошою м'якою тканиною. Вітається строга симетрія і чітка геометрія, але в той же час не забороняється прикрашати кімнати напівкруглими диванами і кріслами, а також плетеними меблями. Підлокітники і ніжки столів дуже часто прикрашаються головами лева та іншої характерною атрибутикою.

Серед елементів декору в дизайні інтер'єру в римському стилі значна увага приділяється аркадах і статуям. Вибирати можна зображення людей у профіль і анфас, бюсти, в повний зріст. Зображені можуть бути боги, спортсмени, атлети, красиві жінки і багато інших.

Кімнати в римському стилі

Дуже красиво і ніжно виглядає спальня в римському стилі: велика кількість світлих тонів, м'які тканини, відсутність різких контрастів створюють спокійну атмосферу, необхідну для повноцінного відпочинку. Велика дерев'яне ліжко в класичному стилі, застелена білим шовковим покривалом стане ідейним центром кімнати. Можна поставити комод з ручним різьбленням, а також туалетний столик, який додасть особливого чарівності і величі кімнаті.

Декорувати спальню можна легкими фіранками в золотистому кольорі, а також безліччю скульптур і живописних полотен, висхідних до тих далеких часам. Якщо знайти картини з римською тематикою неможливо, то можна використовувати мотиви Стародавнього Єгипту чи Греції, це не зашкодить загальному колориту.

Замовити дизайн в Римському стилі за тел (067) 440-84-14 телефонуйте!