Нотатки про будівництво

Романський стиль

Романський стиль

Романський стиль своїм корінням сягає на десятки століть тому - часом його зародження прийнято вважати ІХ століття нашої ери. Архітектура в той час не відрізнялася особливою увагою до естетичної стороні будь-якого інтер'єру, на перший план виходила функціональність, надійність і здатність витримати не тільки самі суворі кліматичні умови, але і нападу різних недругів. Саме тому стіни намагалися зробити максимально міцними і товстими, матеріали вибиралися самі грубі і стійкі до будь-яких впливів. Ідеологічною основою дизайнерської концепції послужили зароджуються форми християнства і його практичне оформлення та втілення, культура Візантії.

Простота і масивність - це риси, які відрізняють романський стиль в архітектурі від будь-якого іншого напрямку. Звичайно, для створення такого дизайну найбільш оптимальним варіантом є заміський котедж, але якщо ви живете в квартирі і вам явно до душі такий напрямок, можете облаштувати своє житло деякими деталями, які будуть нагадувати про ті далекі часи.

Характеристика стилю

 Романський архітектурний стиль не відрізняється особливою яскравістю і наявністю разючих контрастів, він витриманий у гранично суворої і однотонної колірній гамі. Допустимими і пріоритетними виявляються темні кольори, від сірого до темно-коричневого. Більш світлими можна зробити тільки спальню і ванну, де велика кількість світла необхідно і органічно. У всіх же інших приміщеннях намагайтеся максимально дотримуватися палітру похмурих кольорів, потрапляєте в атмосферу тих далеких часів.

 Для обробки стін і підлоги використовуйте натуральні природні матеріали, ідеальним варіантом стане камінь, дерево, сучасний дизайн допускає і використання грубої фактурної штукатурки, яку можна прикрасити настінними малюнками, химерними малюнками, які будуть сходити до колориту того часу. Стіни постарайтеся максимально зміцнити і зробити їх масивними, це буде видно завдяки дверних отворів та арках в романському стилі.

На підлозі можна зобразити ціле концептуальне мистецтво - камінь можна не просто викласти в суворій послідовності, яку вимагають інженерний стандарти, а й створити мозаїку. Крім того, не забороняється і сильно подряпаний паркет, штучно зістарений. Можна також і постелити темний килим, але ні в якому разі не світлий або занадто контрастує із загальною спрямованістю.

 Стеля також повинен відрізнятися масивністю і створювати враження дуже міцного перекриття. Саме для цього його необхідно забезпечити балочними перегородками. Для цих же цілей при можливості можна встановити великогабаритні колони, які будуть не тільки підтримувати дах, але і стануть чудовим елементом декору, відмінно вписується в дизайнерську концепцію.

Меблі для романського стилю в інтер'єрі не повинна бути витонченою і світлою, було б дуже добре звернути увагу на досить великі і важкі дерев'яні предмети. Прикрашений вони повинні бути ручним різьбленням або кованими елементами. Фурнітуру можна фарбувати в темні кольори, дерево можна покривати лаком похмурих тонів. Ліжко має бути накрита балдахіном, це дозволяє відчути себе королівською родиною в середньовічному палаці.

В якості декору можна використовувати масивні підлогові вази, факели, канделябри, лицарські обладунки, муляжі середньовічної зброї, похмура живопис (але тільки співзвучна із загальною спрямованістю), герби королівських сімей, теракотові статуетки та інші дрібниці, які будуть відповідати загальній дизайнерської концепції.

Кімнати в романському стилі

Дуже ефектно дизайн інтер'єру в романському стилі виглядає у вітальні. Але при ремонті слід пам'ятати, що вона повинна бути дуже великою і просторою, адже помістити в неї доведеться досить багато масивних меблів. Вікна не повинні бути надто великими, цей той стиль, який не сприймає безліч сонячних променів і свіжого повітря.

Стіни обробіть каменем, а для підлоги можна використовувати мармур або матеріал, що імітує його. Фурнітуру вибирайте дерев'яну з металевими елементами, вона повинна бути дуже стійкою і в той же час комфортною. Відмінному варіантом буде помістити великий дубовий стіл і ряд стільців навколо нього, як це часто бувало в середньовічних замках.

Хочете дизайн в романському стилі телефонуйте (067) 440-84-14 !