Нотатки про будівництво

Стиль Арт-деко

Стиль Арт-деко

 

Стиль арт-деко займає одну з лідируючих позицій у сучасних дизайнерських концепціях. Такий напрям відмінно підійде тим, хто любить химерність, гру на контрастах, велич, елітарність і розкіш. Дуже часто такий інтер'єр можна зустріти в квартирах чи будинках зірок шоу-бізнесу, художників і творчих особистостей в цілому. У загальній спрямованості стилю чітко простежується сильне тяжіння до мотивів кубізму і ампіру, що надає досить незвичайне поєднання.

Специфіка стилю

Розпізнати арт-деко в інтер'єрі не складе труднощів: крім модерних рис, перейнятих з напрямків XX століття, в ньому чітко простежуються вкраплення культур Стародавнього Єгипту, античності і племен Африки. Такий дивовижний синтез створює досить ефектну загальну картину.

У першу чергу це напрямок виділяється зігзаообразнимі лініями, які присутні і в декорі, і в покритті стін і підлоги, і в меблях. Багато елементи виконані в смугастому напрямку - в символіці даної дизайнерської концепції це означає промені сонячного світла, наповнення життям.

 

 

Переважною геометричною фігурою стає трапеція, форма якої в чистому вигляді або з деякими варіаціями присутня як в меблевому оформленні, так і в декорі стін і підлоги. Дизайн в стилі арт-деко передбачає і навмисне перекручування чітких геометрично вивірених ліній - розмиття, надання опуклості або навпаки загостреності, різні перевороти і багато інших хитрощів.

Дуже часто зустрічається незвичайний ефект чергування світлого і темного відтінків у вертикальних і горизонтальних смугах, що надає приміщенню візуальний ефект гри контрастів, акцентування на стінах. Досить поширений і прийом обрамлення: предмет замикається в рамку обов'язково контрастного кольору, що розставляє нові акценти і дозволяє подивитися на предмети з принципово нової точки зору.

 

 

 

Арт-деко стиль в інтер'єрі припускає рясне використання натуральних матеріалів - дерево і шкура тварин (зебра, яка втілює в собі і смуги, і натуральність, є найкращим варіантом). Крім того, спостерігається рясні вкраплення сплавів металів, скла, алюмінію, кераміки. Поверхні дуже часто покриваються лаком для додання глянсовості і благородного блиску.

 

Будинок у стилі арт-деко

Квартира в стилі арт-деко виглядає дуже незвично і сучасно, тому якщо вам доводиться до душі цей напрямок, не замислюючись починайте ремонт. Будь-яку кімнату можна зробити згідно з принципами цієї дизайнерської концепції.

Неймовірно гарний цей інтер'єр для кімнати відпочинку - спальня в стилі арт-деко розташовує до спокійного повноцінному відпочинку. Плавні лінії, м'які тканини, приємні відтінки - основні принципи для створення цього напряму в приміщенні подібного типу. Особлива увага приділяється узголів'я ліжка - воно зазвичай має овальну форму і драпірується тканиною, неймовірно красиво в цьому випадку виглядає оксамит.

В цілому, сама кімната повинна відповідати принципом контрасту: якщо меблі вся світла, то підлогу і стіни повинні бути темними і навпаки. Обов'язкова присутність туалетного столика і пуфів в нього, чим химерній незвичайної їх форма - тим краще. Безліч дзеркал роблять приміщення візуально більше і світліше, їх можна розташувати в дверцятах шаф і комодів, а також і розвісити їх в самостійному вигляді по стінах.

Не можна обійтися і від декору стін - ліплення, ручний розпис, шпалери, підібрані під тематику і загальну спрямованість, різні бра, виконані в стилі арт-деко, складуть відмінний ансамбль і доповнять один одного.

Велична вітальня стане повноправною родзинкою вашого будинку. Поєднуйте дерево зі склом і металом, грайте на контрастах - арт-деко це і передбачає. Декор в кубічному стилі, орнаменталізм, химерні статуетки органічно впишуться і доповнять інтер'єр.

 

На підлогу можна покладе справжню шкуру - акула, скат або дика тварина, виглядає це дуже благородно і витончено. Виконати вітальню ви можете як в темних відтінках, так і в приємному коричневому або бежевому. Меблі обов'язково повинна бути дорогою і ексклюзивною, найкраще, щоб вона була ручної роботи. Вітаються масивні широкі м'які крісла та дивани, оббиті дорогою тканиною. Форма може бути сама химерна, дуже часто зустрічається трапеція. У тканинах переважають візерунки древніх цивілізацій, надзвичайно красиво виглядає поєднання натурального червоного або бордового дерева у поєднанні зі світлими оббивками, мармуром, склом, натуральною шкірою.

Хочете дізнатися більше про стилі арт деко? Тел. (044) 361-30-87 Телефонуйте прямо зараз!