Нотатки про будівництво

Стиль Барокко

Стиль Барокко

Дизайн інтер'єру в стилі бароко

Стиль бароко в архітектурі і дизайні приміщень з'явився в ХІV сторіччі. Але його помпезність, шик і розкіш притаманна і багатьом сучасним будівлям і інтер'єрах. Виниклий в Європі, бароко поширився по всьому світу, підтвердженням чому є культурні надбання у вигляді численних замків і палаців. «Химерний» - це не просто синонім до назви стилю, це його переклад з італійської мови. Цей переклад найкраще відображає суть бароко.

Деякі особливості стилю бароко в інтер'єрі

Всі елементи в такому інтер'єрі складають єдине ціле. Велика кількість прикрас, дрібні деталі, показна розкіш, гра світла і тіні - це головні риси стилю бароко. Необхідними рисами приміщень вважається простір і відмінна освітленість, наслідком чого є застосування даного стилю у великих приміщеннях.

Однак стиль бароко сьогодні використовується для створення інтер'єру і маленьких квартир. Тут застосовується новий напрямок - глембарокко. Воно вигідно ще й тим, що не вимагає великих витрат, при цьому зберігаючи ті ж форми, вигнуті лінії і основний мотив. Бароко асоціюється з витонченою ліпниною, витіюватій розписом, широкою гамою кольорів і різноманітністю прикрас.

Колірна гамма стилю бароко

Бароко не визначає чітких меж у використанні кольору. Основні і додаткові квіти ви визначаєте самі. Найчастіше використовуються кольори, які здатні підкреслити помпезність, розкіш, вишуканість будинку і його власників. Це: червоно-бордові, теракотові, пурпурні, золоті, сині та коричнево-зелені тони. Відмінно гармоніювати з ними будуть світлі тони: карамельний, кремовий, пісочний, бежевий і білий.

Не слід забувати, що стиль бароко в інтер'єрі примітний грою контрастів. Якщо стіни оброблені світлими кольорами, то меблі повинна бути темною і навпаки. З темним паркетом добре поєднуються світлі меблі і світлий килим, а й стіни при такому варіанті повинні бути не занадто світлими.

Оздоблення у стилі бароко

Стіни в інтер'єрі бароко оброблені дорогими шпалерами, штукатуркою , деревом, прикрашені ліпниною, звивистими лініями, візерунками у вигляді листя і плодів, виступами. Також їх затягують вишуканими тканинами, додають гобелени.

Стелі дуже ефектні, стає неначе продовженням стіни. Прикрашені розписом, фресками, позолотою, ліпниною, вони додадуть приміщенню більшої помпезності. Зараз використовуються натяжні стелі і оригінальні композиції з гіпсокартону.

Підлоги гармонують з стелею і стінами. Основна обробка: дерево, кераміка, художня плитка, мармур. Килими застеляють тільки частина підлоги, залишаючи відкритим основну обробку.

Меблі й додаткові елементи

Для того щоб надати житлу характерних рис даного стилю не обов'язково оформляти весь будинок в стилі бароко. Досить буде декорувати належним чином окремі кімнати. Ідеальним рішенням буде вітальня в стилі бароко або спальня. На кухню і в ванну можна додати всього кілька елементів: вигнуті ручки на дверцятах шафок, аксесуари, красиву ванну.

Важливим елементом для створення інтер'єру в стилі бароко є декорування приміщення меблями. Вона надає особливого шику і додає воістину королівських мотивів. Меблі масивні, з вигадливими візерунками, різьбою, зроблена з дерева. Дерев'яним може бути повністю весь виріб (столи, тумби) або тільки фасад (крісла, дивани). Для оббивки меблів використовуються виключно дорогий текстиль (оксамит, шовк, парча, атлас) обов'язково розписаний візерунками, прикрашений малюнком у тонку смужку.

Спальня в стилі бароко декорується в тому ж стилі, але ключовий елемент тут - ліжко. Вона нагадує королівське ложе: стилізована під старовину, величезних розмірів, з химерним дизайном. Широке узголів'я, як правило, оброблено тією ж тканиною, що і вся ліжко, прикрашене вишуканою різьбою в позолоті. Ніжки ліжка також прикрашені різьбленням, вигнуті, закруглені, можуть бути у формі плетіння виноградної лози. З боків від ліжка встановлюються приліжкові тумби, невеликі столики. Один з обов'язкових елементів - величезне дзеркало в об'ємної рамі.

Пустого місця в приміщенні в стилі бароко практично немає. Все заставлено вазами, картинами, статуетками, скриньками і скриньками. Вони підбираються за загальному стилю і колірній гамі, доповнюючи основний образ. Вітається використання трюмо і комодів.

 

Хочете дизайн інтер'єру в стилі бароко (067) 440-84-14 Телефонуйте!