Нотатки про будівництво

Стиль мінімалізм

Стиль мінімалізм

Стиль мінімалізм стане відмінним варіантом для практичних особистостей, люблячих граничну лаконічність і відсутність помітних деталей. Для такого інтер'єру не характерна химерність і концептуальність, дотримується принцип простоти, ясності і чіткості, немає ніяких півтонів і розмитості. Ідеальна геометрія, точна вивіреність, нейтральні відтінки - це те, чим відрізняється цей напрям від ряду інших. Мінімалізм відкидає естетику класицизму, на перший план виводячи основні постулати футуризму - максимум механізації, індустріальності, промислових матеріалів. Незважаючи на уявну простоту і відсутність родзинки, цей стиль неймовірно комфортний і затишний.

Особливості напрямки

Дизайн в стилі мінімалізм відрізнити часом непросто, оскільки в силу своєї лаконічності й тяжінням до технічної складової, він може легко бути переплутаний з арт-деко.

Як легко визначається з назви напрямка, мінімалізму притаманне неймовірно маленька кількість меблів, дуже багато простору залишається нічим не заповненим. Кімнати відрізняються грамотним оформленням і чітким зонуванням, кожній ділянці властива своя функція, це виділяється за допомогою освітлення або легкого декорування.

 

Тони, які домінують в оформленні, в більшості своїй світлі, цей стиль відрізняється великою кількістю світла. Поширений прийом контрастування: серед великої кількості білого або кремового кольору часто зустрічаються вкраплення чорного або темно-коричневого, елементи дерева, скла, цегли, металу. В якості обробки стін можна використовувати звичайну штукатурку, фактурні одноколірні світлі шпалери, ніяких великих деталей і акцентування. Стеля найчастіше рівний і білий, але його можна зробити і багаторівневим - це створить ефект гри зі світлом, додасть візуальний ефект великого світлого приміщення. Пол також гранично простий: однотонний кахель, лінолеум або паркет, переважні неяскраві теплі тони.

Інтер'єр в стилі мінімалізм передбачає використання природних оздоблювальних матеріалів - бетон, штукатурка, дерево, все те, чия фактура груба. Декор практично повністю відсутня - зайве акцентування попросту недоречно. Вікна обов'язково повинні бути великими, адже вони - основне джерело м'якого природного світла. Штори і фіранки не повинні бути занадто щільними, це перекриє доступ променів. Будинки в стилі мінімалізм поліфункціональні, адже одна кімната може суміщати в собі відразу кілька напрямків і завдань.

Кімнати в стилі мінімалізм

Практично будь-яку кімнату вашого будинку або квартири можна переробити під це дизайнерську ідею. Дуже ефектно виглядає вітальня в стилі мінімалізм, вона виходить неймовірно світлою і затишною, без зайвої мішури і б'є в очі яскравості.

Стіни і підлога, як і передбачає цей напрямок, краще всього зробити світлими, так кімната виглядатиме набагато більше і ширше. Використовуйте не більше п'яти відтінків, які ідеально контрастують, більше не потрібно, так як вийде занадто яскраво і недоречно. У меблях віддавайте перевагу чітким формам і прямим лініям, ніяких плавних вигинів і химерності. Вітаються гострі кути і елементи жорсткості, це, в першу чергу, стосується диванів і крісел. Вибираючи м'які меблі, дивіться, щоб вона була кубічних обрисів, підлокітники повинні залишатися жорсткими, можна навіть дерев'яними, забарвлення не повинна бути яскравою і відволікає. Стелажі і журнальні столики можуть бути виконані зі скла, це додасть кімнаті більше світла. Стиль мінімалізм в інтер'єрі вітальні можна доповнити вбудованою технікою, так як вона економить простір і позбавляє кімнату геометрично недосконалих обрисів.

Добре мінімалізм виглядає і в спальні, де життєво необхідна велика кількість світла, повітря і вільного простору. Організовуйте це місце так, щоб нічого зайвого не впадало в очі, використовуйте по максимуму вбудовані шафи і стелажі, вони збережуть більше простору і заховають все непотрібне. Рельєфні декорації на стінах заборонені, ніщо не повинно псувати гладку поверхню і виступати. Вікна добре завішувати рулонними шторами або жалюзі, зайва тканину зіпсує загальну картину. Ліжко має бути геометрично вивіреною, це ідеальний паралелепіпед без непотрібних вигинів і дивних обрисів.